newssmartfony

Nokia dogryza Apple

Kwestią czasu było pojawienie się pierwszych złośliwych spotów, reklam i komentarzy pod adresem iPhone’a 5 autorstwa wiecznie niezaspokojonej konkurencji. Prześmiewcze zestawienie nowego smartfona Apple z Galaxy S III przygotował już jakiś czas temu Samsung, a swoje trzy grosze postanowiła dorzucić także oddana Windows Phone’owi Nokia. Zobaczcie cóż takiego wysmarowali tym razem niesforni Finowie.

Klip przygotowany przez Nokię jest – delikatnie mówiąc – nieco dziwny. Sam nie wiem, jak go podsumować. Choć właściwie nie ma w nim żadnych dialogów, bardzo łatwo wywnioskować, że Finowie uważają iPhone’a 5 za kawał nudnego sprzętu. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie dziwaczna argumentacja tego poglądu. Nokia wytyka bowiem Apple… niewielki wybór w zakresie wariantów koloru obudowy nowego iPhone’a. No, wiecie, że niby kolorowe Lumie sprawią, że wyróżnimy się z tłumu szarych posiadaczy smartfonów z Cupertino. Hmm… brzmi to raczej słabo.

Klip w jakimś stopniu ukazuje, że zdaniem Nokii mnogość wersji kolorostycznych umożliwi nowym Lumiom nawiązanie równej walki z nadal dużo bardziej popularnymi produktami Samsunga, HTC i Apple. Coś mi się jednak wydaje, że może się to okazać bardzo kosztownym złudzeniem.

[YouTube via Ubergizmo]

podobne treści