newssmartfony

Nokia 6 oficjalnie zaprezentowana, ale trafi tylko do Chin

No i stało się. Po wielu miesiącach oczekiwań i nieoficjalnych doniesień, marka Nokia wróciła na rynek konsumencki dzięki zaprezentowanemu właśnie urządzeniu Nokia 6. Jest to jednak powrót trochę zaskakujący.

Konsorcjum HMD Global, które zarządza marką Nokia w tym segmencie rynku, zdecydowało bowiem, że Nokia 6 będzie dostępna wyłącznie na rynku chińskim. Przynajmniej na razie.

Nokia 6 jest smartphonem ze średniej półki, wyposażonym w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Procesor to Snapdragon 430, który wsparty jest 4 GB pamięci RAM. Nowa Nokia została ponadto wyposażona w 64 GB pamięci wewnętrznej oraz modem LTE. Niestety producent nie opublikował żadnych szczegółów na temat obsługi kart pamięci czy dwóch kart SIM, która często stosowana jest w przypadku urządzeń przeznaczonych na rynek chiński. Producent chwali się natomiast na swojej stronie głośnikami, które mają być znacznie lepsze niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Dodatkowo pod ekranem umieszczono czytnik linii papilarnych.

W aluminiowej obudowie zmieściła się także kamera o rozdzielczości 16 MP z przysłoną f/2.0, oraz aparat pomocniczy o rozdzielczości 8 MP. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Urządzenie trafi do sprzedaży w Chinach „na początku 2017 roku” i będzie kosztowało równowartość ponad tysiąca złotych. Na razie brak informacji na temat tego kiedy, jeśli w ogóle, Nokia 6 zadebiutuje w Europie.

podobne treści