smartfonywtf

Nokia 3310 za 2500 dolarów najlepszą pamiątką ze szczytu G20

Przez niektórych szczyt G20 w Hamburgu zostanie zapamiętany głównie z powodu politycznych konsekwencji ustaleń, jakie na nim (nie) zapadły. Przez innych z powodu regularnej bitwy, jaka odbyła się na tamtejszych ulicach. Jeszcze innym przypominać będzie o nim specjalna edycja Nokii 3310 upamiętniająca spotkanie pomiędzy prezydentami Trumpem i Putinem.

Na pomysł takiego gadżetu wpadła rosyjska firma Caviar, która z okazji szczytu G20 postanowiła stworzyć ekskluzywną wersję Nokii 3310. Urządzenie, którego obudowa wykonana jest z tytanu, ozdobione jest wykonanymi ze złota podobiznami obu prezydentów, a całości dopełnia pamiątkowa plakietka (oczywiście również złota). Oraz logo szczytu w Hamburgu na środku przycisku nawigacyjnego.

Na swojej stronie internetowej firma Caviar tłumaczy, że zdecydowała się umieścić profile obu prezydentów obok siebie, by spoglądali w tą samą stronę „we wspólnej nadziei na postęp w relacjach amerykańsko-rosyjskich”. Sądząc po wynikach szczytu, będzie trzeba na to jeszcze poczekać, ale jeśli komuś to nie przeszkadza, może kupić sobie tak zmodyfikowaną Nokię 3310 za niecałe 150 tysięcy rubli, czyli około 2,5 tysiąca dolarów.

podobne treści