mobile

Nokia 106: tytan pracy


A właściwie tytan czasu pracy, bo mocy obliczeniowej, w porównaniu do współczesnych smartphone’ów oferuje niewiele. Ale nie zawsze to ona jest najważniejsza.

W przypadku Nokii 106, HMD Global postawiło na prostotę. I długi czas pracy. Ze szczyptą nostalgii, ponieważ nazewnictwem i stylistyką urządzenie to nawiązuje do prostego telefonu oferowanego przez Nokię w przeszłości.

Nie ma tu co liczyć na wodotryski czy inne fajerwerki, bo w gruncie rzeczy jest to prosty telefon wyposażony w radio FM, dwa sloty na karty SIM i funkcję latarki, ale ze swoim akumulatorem może zdziałać cuda.

I nie chodzi o jego pojemność, wszak 800 mAh to niewiele. Ale oszczędne podzespoły Nokii 106 mają zapewnić aż 21 dni pracy w trybie czuwania, podczas gdy czas prowadzenia rozmów to prawie 16 godzin.

Telefon ma także kolorowy ekran 1,8 cala, grę (tak, tak, jest to „wąż”) i obsługuje połączenia w sieciach GSM 900/1800. Za 90 złotych chyba nie można wymagać więcej.

Urządzenie wejdzie do sprzedaży początkowo w Rosji, ale HMD Global będzie z czasem chciało zaoferować ten feature phone również na innych rynkach.

Ilustracja: Nokia

podobne treści