wynalazki

No More Woof czyli elektroniczny tłumacz dla psów

Niektórzy właściciele psów doskonale umieją zinterpretować każdy skowyt, warknięcie czy zmianę postawy swojego pupila. Ale co z tymi, którzy nie posiadają takiej umiejętności? Zespół skandynawskich wynalazców opracował urządzenie, które pozwoli zrozumieć każdego czworonoga.

No More Woof to efekt pracy grupy o nazwie Nordic Society for Invention and Discovery, którego zadaniem jest przekładanie myśli czworonoga, na ludzki język. W tym celu postanowili oni wykorzystać elektrody EEG do monitorowania psiego mózgu. Do niektórych wzorów aktywności udało im się przypisać proste znaczenie, takie jak na przykład „jestem głodny”,”jestem zmęczony” czy „muszę na spacer”. Dzięki oprogramowaniu załadowanemu do Raspberry Pi, wzory te przekładane są na syntetyzowaną mowę. Co prawda nie jest to wiele, ale i tak potencjalnie daje właścicielom psów ogromne możliwości.

A przynajmniej możliwości takie daje prototyp, ponieważ No More Woof nie jest jeszcze gotowym produktem. Zanim się nim stanie pomysłodawcy muszą zebrać co najmniej 10 tysięcy dolarów. Uczestnicy kampanii prowadzonej za pośrednictwem Indiegogo mają możliwość zamówienia egzemplarzy deweloperskich urządzenia, które różnią się ilością elektrod, a co za tym idzie czułością wykrywania różnych wzorców aktywności mózgu psa, w cenie od 65 do 1200 dolarów.

podobne treści