wtfwynalazki

Nissan chwali się krzesłami biurowymi z funkcją automatycznego „parkowania”

Ekscytacja możliwościami autonomicznych samochodów udziela się wielu firmom motoryzacyjnym. Nie jest obca też Nissanowi, który prowadzi własne badania w tym zakresie, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy ułatwiające parkowanie. Do tego stopnia, że firma postanowiła stworzyć krzesła biurowe, które same się „parkują”.

No, nie do końca „parkują”, w tym przypadku dokładniejsze byłoby raczej stwierdzenie, że są to krzesła, które automatycznie nawigują po biurze i wracają na swoje miejsca.  Co technicznie odpowiada parkowaniu, ale to słowo jakoś nie pasuje do krzeseł. Tak czy inaczej, krzesła te zostały stworzone przez Nissana po to, by zaprezentować opracowaną przez nich technologię, którą chcieliby w przyszłości zintegrować ze swoimi samochodami. A plany mają ambitne, ponieważ japońska firma chciałaby, aby do roku 2020 aż dziesięć modeli sprzedawanych przez nich samochodów posiadało możliwości pojazdu autonomicznego, lub przynajmniej pół-autonomicznego.

No, ale wracając do krzeseł. Mogą one sprawnie poruszać się po biurze dzięki systemowi, wykorzystującemu co najmniej cztery kamery, który analizuje otoczenie i przesyła informacje o przeszkodach do samych krzeseł za pomocą WiFi. Oprogramowanie krzeseł przekłada te informacje na odpowiednie ruchy czterech kół umieszczonych w masywnej podstawie.

Dzięki temu, po wydaniu komendy, w tym przypadku klaśnięciu w odpowiedni sposób, krzesła same zajmują przypisane im pozycje. Przy okazji napędzając stracha wszystkim pracownikom nieświadomym tej „paranormalnej” funkcjonalności nowych krzeseł.

podobne treści