gry

Nintendo zapowiada nową (starą) konsolę

Dzięki ogromnej popularności, jaką osiągnęła gra Pokemon Go, Nintendo płynie obecnie na fali sukcesu. Ma on oczywiście wiele źródeł, ale jednym z nich niewątpliwie jest nostalgia za klasycznymi tytułami. I Nintendo nie zamierza pozwolić, by źródło to szybko wyschło – japońska firma już zapowiedziała wydanie nowej konsoli, która posłuży do uruchamiania tytułów retro.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowe urządzenie Nintendo ma być wyraźnym nawiązaniem do legendarnej ośmiobitowej konsoli, która zadebiutowała ponad trzydzieści lat temu. Nie tylko wygląda ono tak samo, ale nawet nazywa się Nintendo Entertainment System: NES Classic Edition, czyli praktycznie tak samo. Jedyną różnicą jest to, że nowa wersja jest mniejsza niż oryginał. Oraz korzysta z wszelkich dobrodziejstw techniki, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich trzech dekad, więc gracze nie będą musieli obsługiwać niewygodnych kartridży.

Zamiast tego, nowa odsłona NES będzie sprzedawana wraz z 30 preinstalowanymi klasycznymi tytułami, spośród których można wymienić chociażby takie hity jak Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Donkey Kong, Castlevania czy pierwsze Final Fantasy. W zestawie, który ma kosztować 60 dolarów, znajdzie się też kabel HDMI, dzięki któremu podłączymy urządzenie do współczesnego telewizora, zasilacz oraz kontroler, który, zgadliście, wygląda dokładnie tak samo, jak kontroler pierwszego NES. Za dodatkowy kontroler trzeba będzie zapłacić kolejne 10 dolarów.

Amerykańska premiera urządzenia została zaplanowana na 11 listopada. Na razie nie wiadomo kiedy nowa wersja NES trafi na inne rynki.

podobne treści