grysprzęt

Nintendo ujawnia cenę i datę premiery Nintendo Switch

Nintendo ujawniło szczegóły dotyczące premiery swojej najnowszej konsoli. Niestety ciekawa konstrukcja, jaką bez wątpienia jest Switch, przemówi raczej tylko do fanów japońskiej firmy.

Nintendo Switch zadebiutuje 3 marca pojawiając się jednocześnie w Japonii, USA i Europie. Na naszym kontynencie kosztować będzie niecałe 300 euro, czyli ponad 1300 złotych, a po doliczeniu podatku, zapewne 1500, czyli zdecydowanie więcej niż Xbox One czy PlayStation 4 Slim.

Tytułem startowym będzie Legend of Zelda: Breath of the Wild, czyli kolejna odsłona legendarnej już serii znanej z poprzednich konsol Nintendo.  Na Nintendo Switch trafią także inne produkcje, w tym Super Mario Odyssey, Xenoblade Chronicles 2 czy Splatoon 2. Nie zabraknie też gier znanych z innych platform, takich jak Skyrim, FIFA czy Dire Emblem. Pozytywną cechą konsoli jest brak blokady regionalnej, więc użytkownicy będą mogli grać we wszystkie tytuły, niezależnie od tego, gdzie nabyli konsolę. Niestety tryb gry sieciowej będzie wymagał opłacenia subskrypcji.

Dowiedzieliśmy się też trochę więcej na temat samej konsoli. Według Japończyków, w zależności od gry, czas jej pracy w trybie mobilnym ma wynosić od 2,5 do 6 godzin. Do dyspozycji użytkownicy otrzymają 32 GB, które można będzie rozbudować za pomocą kart microSD.

Ciekawie wyglądają kontrolery Joy-Con. Wyposażone są one nie tylko w fizyczne przyciski, ale też czujniki ruchu, akcelerometr, żyroskop oraz kamera na podczerwień. Wszystko to sprawia, że, przynajmniej według Nintendo, mogą one z powodzeniem pełnić swoje funkcje także w przypadku zastosowań związanych z wirtualną rzeczywistością.

podobne treści