grynews

Nintendo DS2 pojawi się na konferencji E3 – z ekranami wysokiej rozdzielczości i akcelerometrem

GDC, konferencja programistów gier, już się zakończyła. Nintendo nie przedstawił na niej żadnych szczegółów dotyczących swojej najnowszej przenośnej konsoli. Jednak nie powstrzymało to Raymonda Padilli z RPAD.tv, który drążył temat w trakcie konferencji. Pytał, i pytał, a jego spojrzenie rodem kota ze Shreka najwyraźniej oczarowało programistów. Oto, czego się dowiedział.

Następna konsola Nintendo (roboczo nazywana DS2) ma mieć dwa ekrany – jak wszystkie modele z serii DS. Nowością jest to, że ekrany będą mogły zarówno działać osobno, jak i będą mogły zostać połączone w jeden wielki wyświetlacz. Same ekrany mają być większe i mieć wysoką rozdzielczość. Nie wiadomo, czy oznacza to tym samym wyświetlanie w standardzie HD.

Do tego, pojawiły się głosy na temat pojawienia się w DS2 akcelerometru, który pozwoliłby na sterowanie poprzez ruszanie urządzeniem i całą tę zabawę, która… cóż, znana jest już od czasu iPhone’a.

Na koniec – jedna rzecz, której się nie spodziewaliśmy. Prawdopodobnie, DS2 ma działać na procesorze Tegra, dzięki czemu ma dorównywać prędkością konsolom GameCube czy Wii.

Wciąż nie wiadomo, kiedy miałaby nastąpić premiera DS2. Jednak na podstawie tego, kiedy programiści mają skończyć nowe gry, Padilla szacuje, że Nintendo pokaże swoje nowe dzieło nie wcześniej niż na konferencji E3 pod koniec roku. [RPAD.tv, Kotaku]

podobne treści