news

Nintendo 3DS nieporównywalnie mocniejsze od swoich poprzedników.

Następna przenośna konsola produkcji Nintendo będzie o niebo mocniejsza od Nintendo DS oraz DSi dzięki 64MB pamięci RAM i parze procesorów ARM11. To nie wszystko.

IGN, powołując się na informacje od osoby pracującej nad 3DS i chcącej zachować anonimowość, podał listę następujących podzespołów, które mają sprawić, że 3DS będzie dawał sobie radę z wyświetlaniem 3D:

CPU: 2 x 266MHz ARM11
GPU: PICA200 133MHz
RAM: 64MB
Video RAM: 4MB
Dysk: 1.5GB typu flash

Oryginalne Nintendo DS było wyposażone parę procesorów ARM taktowanych z prędkością 67 i 33 MHz oraz 4MB pamięci RAM. Jego następca, DSi, miał o wiele mocniejsze procesory oraz cztery razy więcej RAMu. Wygląda na to, że 3DS pobije je wszystkie na głowę. [Michael McWhertor/giz, IGN, augustofretes!]

podobne treści

 • Zenek

  Lecz to tak czy tak mało w porownaniu do chociazby psp

 • Anonim

  @Zenek: czy ja wiem? trzy procesory (w tym specjalizowany graficzny) kontra jeden? 64MB ramu +4 videoram podczas gdy w PSP gry moga wykorzystywać tylko 32MB.
  Dodatkowo trzeba pamiętać ze Nintendo nie wygrywa hardwarem a softwarem co z tego ze PSP ma ładniejsze gry niż DS skoro w większość PSP ciężko jest grac w autobusie, a gry nintendo są do tego stworzone. :)

 • Anonim

  @Zenek: czy ja wiem? trzy procesory (w tym specjalizowany graficzny) kontra jeden? 64MB ramu +4 videoram podczas gdy w PSP gry moga wykorzystywać tylko 32MB.

  Dodatkowo trzeba pamiętać ze Nintendo nie wygrywa hardwarem a softwarem, co z tego ze PSP ma ładniejsze gry niż DS skoro w większość PSP’ek ciężko jest grac w autobusie, a gry nintendo są do tego stworzone. :)

 • Michał Szabłowski

  @Zenek: zgadza się, ale to nie dla mocy obliczeniowej miliony ludzi kupi 3DS, ale właśnie dla… 3D :)

 • PLAYSTATION_MAX

  mushrm psp slim ma 64 mb ramu

  ja potrafie na psp grać wszędzie a dla 3D mam blu ray i okulary ;p

 • Patryk

  A dlaczego niby na OSP nie wolno grać w autobusie ? :o

  Poza tym, skoro w telefonach ładują takie procki i grafikę to dlaczego nie może zrobić nintendo czy Sony ?