designnews

Nikt cię nie znajdzie w tym lustrzanym domu

Oto coś dla dzianych gości spod ciemnej gwiazdy, chcących ukryć się w miejscu, w którym nawet Urząd Skarbowy ich nie znajdzie. Znajdujący się w szwedzkim lesie lustrzany apartament Mirrorcube wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Mirrorcube należy do sieci hoteli o bardzo wymownej nazwie Tree Hotel. Apartament w lustrami zamiast zwykłych ścian jest tylko jednym z dziwacznych miejsc, w którym klienci szukający spokoju mogą odpocząć. Do wyboru mamy jeszcze między innymi UFO oraz gigantyczne ptasie gniazdo.

Oddalony o 60 kilometrów od koła podbiegunowego północnego Mirrorcube został zaprojektowany przez Tham & Videgård Architects. Z zewnątrz budynek wygląda jak pokryty lustrami sześcian o bokach liczących długość czterech metrów, natomiast jego wnętrze pokrywa sklejka oraz… jedno wielkie okno, pozwalające podziwiać całą panoramę okolicy.

W środku apartamentu znajdują się: łóżko dla dwóch osób, mała łazienka, salon oraz taras, na który wejdziemy po drabince sznurowej. Dostęp do wszystkich tych atrakcji nie należy do najtańszych, ale w końcu czego się nie zrobi, by uniknąć bycia obudzonym przez trzech smutnych panów w kominiarkach o świcie. ​[io9, The Presurfer]

podobne treści

  • kublon1

    Starszych kotletów nie było?