newssmartfonysprzęt

Nikkan: Apple chce produkować ekrany OLED dla iPhone’ów

Japoński serwis informacyjny Nikkan donosi, że amerykański gigant rozpoczął negocjacje w sprawie inwestycji w budowę fabryki firmy Japan Display, która miałaby produkować ekrany dla przyszłych edycji iPhone’a.

Według źródeł portalu, zakład ten początkowo dostarczałby wyświetlaczy obecnych produktów Apple, takich iPhone’y 6 czy iPhone’y 6 Plus. Po jakimś czasie, miałby jednak przesiąść się na produkcję nowych ekranów OLED, jakie trafią na pokład następnej generacji tych gadżetów. Całkowity koszt inwestycji w budowę fabryki ma wynieść grubo ponad miliard dolarów. Możemy być pewni, że jeśli w ogóle dojdzie do skutku, zostanie opatrzona setkami utajnionych klauzul.

Same ekrany OLED to zaś świetna alternatywa dla wielu wyświetlaczy współczesnych smartfonów. W przeciwieństwie do paneli innego typu, nie potrzebują one dodatkowej iluminacji i same generują światło wymagane do prezentowania obrazów. Co więcej, posiadają one wspaniałą głębię czerni, wynikającą z możliwości wyłączania zasilania dla diod poszczególnych pikseli. Mówiąc najogólniej, są one chyba najlepszym typem wyświetlaczy dla urządzeń wyposażonych w potężne podzespoły i relatywnie słabe baterie.

Choć zakład powstanie głównie ze środków Apple, zdaniem Nikkan nie będzie ograniczać się do produkcji ekranów dla smartfonów tej firmy. Według serwisu, gigant nie zamierza nakładać ograniczeń na produkcję paneli dla urządzeń konkurencji i będzie otwarty na współpracę z innymi reprezentantami tej branży. Co ciekawe zgodnie z doniesieniami Japończyków, Apple dążyło do nawiązaniu współpracy tego typu z firmą GT Advanced Technologies, która miała pomóc mu w masowej produkcji ekranów z przezroczystego szafiru. Niestety, próby utworzenia partnerstwa spełzły na niczym i zakończyły się konfliktem oraz założeniem sprawy w sądzie.

Czas pokaże, czy ten sam los nie spotka też możliwego partnerstwa Apple z Japan Display. Oczywiście, zakładając, że doniesienie Nikkan znajdą potwierdzenie w praktyce.

Źródło: Android Central

podobne treści