sport

Nike opatentował kij golfowy z czujnikami

Firma Nike postanowiła pomóc golfistom, którzy pragną udoskonalić swoje umiejętności. Wystąpiła i uzyskała patent dotyczący umieszczenia czujników w kiju, którym posługują się amatorzy golfu.

Elektronika umieszczona w kiju zbierałaby informacje o kącie i szybkości uderzenia, a potem dane można by odczytać na wyświetlaczu umieszczonym na tylnej stronie główki. Pozyskane informacje posłużyłyby na przykład do dobierania jak najlepszego sprzętu, dostosowanego do techniki i siły zawodnika. Mogłaby także być pomocna podczas treningu.

Inny patent uzyskany przez tę samą firmę dotyczy bardziej popularnego sportu, czyli biegania. Chodzi o buty z chipem rejestrującym dane o tempie i długości spaceru lub biegu użytkownika. Informacje byłyby przesyłane do komputera lub smartfona sportowca lub amatora, by np. ułatwiać kontrolowanie przebiegu treningu.

Nike sprzedaje już współpracujące z aplikacja na iPoda osobne czujniki, które można umieścić w dowolnych butach sportowych. Nowy patent dotyczy czujników umieszczanych w butach na etapie produkcji. [zdjęcie: Boontang Pusdee/Shutterstock]

podobne treści