fotonews

Niezłe zdjęcie wykonane iPhonem 4

Apple twierdzi, że zdjęcie w rozdzielczości 2.592 x 1.936 wykonano w
trybie automatycznym i nie było ono retuszowane. Cóż, tylko że w San Francisco zazwyczaj jest słonecznie.

Kliknij na zdjęcie, by je zobaczyć w pełnej rozdzielczości.

Fotografię wykonano wczoraj po południu. Aparat nie użył lampy błyskowej, czas ekspozycji wyniósł 1/887. Zdjęcie sugeruje, że nowa matryca iPhone’a 4 świetnie sobie radzi z utrwalaniem obrazu w dobrych warunkach. Przetwarzanie obrazu prowadzi do większego nasycenia kolorów, co znamy z poprzednich modeli iPhone’a.

Pamiętajmy jednak, że to zdjęcie nie potwierdza przechwałek Apple, że nowa matryca będzie dobrze utrwalała obraz także przy słabym oświetleniu. Aby to sprawdzić, musimy dostać aparat w swoje ręce. [Jesus Diaz/giz]

podobne treści

 • AAA

  Nie wieżę że to zdjęcie zostało zrobione telefonem (a przynajmniej nie przy pomocy photoshopa)
  Apple nie mozna do końca wierzyć ;/
  Pamiętacie może jak było z Flash’em na iPadzie
  Na stronie apple.com pokazywali strony internetowe na iPadzie gdzie działał flash … ktoś zwrócił na to uwagę i od razu wstawili błękitny czworokąt ;>

 • michaelozimski

  W San Francisco zazwyczaj słonecznie? Byłem w SF przez 5 tyg w ciągu lata i średnio na 7 dni w tyg tylko 2 góra 3 są słoneczne. I tak jest zawsze, taki urok tego miasta. Mgły, chmury i wiatr nad Golden Gate Bridge to codzienność. Nie wiem więc skąd opinia, że w SF zazwyczaj jest słonecznie.

 • Anna Piwnicka

  Nie jest słonecznie? Całe życie tkwiłam w błędzie? Niech to! Ta amerykańska propaganda!

 • michaelozimski

  Są dni słoneczne, to oczywiste ale bardziej poprawne byłoby – „Cóż, tylko że w San Francisco zazwyczaj jest pochmurno”, ale to chyba nie miałoby sensu w kontekście akapitu. Sama California jest jak najbardziej gorąca i słoneczna, ale położenie SF rozkład ciśnienia w tamtejszym regionie sprawia, że mgła i chmury są zjawsikiem dość charakterystycznym.

 • shingo00

  przepraszam ale cudu Apple nie zrobi co dokladnie pokazuje to zdjecie

 • 1.patryk.4

  Jeju, kłócicie się o jakieś bzdety jak pogoda w SF -.- Oceniajcie zdjęcie,a jak nie chcecie oceniać to nie piszcie w ogóle.
  Dla mnie zdjęcie jest bardzo ładne. Wygląda na to,że iP będzie robił przepiękne zdjęcia. Mam tylko nadzieję,że to nie jest żaden fake.

 • shingo00

  chcesz robic „przepiekne zdjecia” iphonem ? kolejny raz przepraszam ale nie nazywajmy szamba perfumeria… wiem, ze odczucie piekna to sprawa indywidulana ale jakosc da sie zmierzyc i porownywanie kiepskich sluchawek za 5 zl do takich za 300 jest troche smieszne no ale o tym ze zylo sie w bedzie trzeba niestety przekonac sie na wlasnej skorze

 • bartekboinski

  Nie retuszowane? Czy aby na pewno? Exif nie kłamie.

 • ip

  plastikowy obiektyw w iphonie przcież robi piękne zdjęcia co chcecie;)

 • bartekboinski

  EDIT: Zapomniałem o znaku wodnym Gizmodo :-) . Zdjęcie faktycznie mogło nie być retuszowane. W takim razie świetny aparat! Lepszy niż ten „Schneider-Kreunzach” w moim Ku990.