news

Niesamowite, płacenie miliondolarówką budzi podejrzenia

Bystry kasjer w supermarkecie Walmart w Lexington (Kentucky) otrzymał od klienta banknot o nominale miliona dolarów. Na szczęście zachował czujność i zamiast wydać mieszczącą się w torbie resztę, wezwał policję.

Owym klientem okazał się Michael Anthony Fuller, który chciał kupić odkurzacz, mikrofalówkę i kilka innych towarów o łącznej wartości 476 dolarów. Trudno powiedzieć, czy liczył na wypłatę reszty, chciał doposażyć mieszkanie, czy po prostu… przesadził z liczbą zer na sfałszowanym banknocie.

53-letni Fuller został zatrzymany. Postawiono mu dwa zarzuty: usiłowanie kradzieży oraz posługiwanie się sfałszowaną walutą. Ignorancja nie jest karalna, więc uniknął trzeciego zarzutu – niewiedzy.

Największym nominałem wydanym kiedykolwiek przez Rezerwę Federalną było międzywojenne sto tysięcy dolarów z wizerunkiem Woodrowa Wilsona. Od 1969 w obiegu nie ma w USA nominałów 500, 1.000, 5.000 oraz 10.000 dolarów. Zostały wycofane, ponieważ były rzadko używane. [Winston-Salem Journal, Stuff]

podobne treści

 • arturek1

  idiota, ciekawe jak oczekiwał reszty…

 • raul

  Nie mozna go posiadzic o podrobienie pieniedzy bo nigdy 1000000$ w banknocie nie wydano :)

 • dawid.dubanosow

  yyy a może kolo sb chciał jaja zrobić z typa a ten na policje od razu :D

 • milliondolarhomepage

  Amerykanów i chinolów nie da się zrozumieć. EH.

 • ogrodnik.january

  @arturek1

  To proste – w banknocie o nominale 999524 dolary… :)

 • ip

  Rok temu w banku w warszawie klient chcial rozmienic banknot 1 000 000 $.
  Banknot byl prawdziwy dostal od jskiegos prezydenta w usa. JEDEN szczegol: banknot nigdzie nie mial napisane ze jest srodkiem platniczym.