news

Niepochlebny film o założycielu Facebooka

Mark Zuckerberg może i stworzył najpopularniejszy portal społecznościowy, ale ostatnio ma głównie problemy. Nie dość, że Facebook znalazł się w ogniu krytyki, to jeszcze w Hollywood kręcą o Zuckerbergu film, w którym młody milioner zostanie przedstawiony jako maniak seksualny i bezwzględny, nieczuły człowiek.

Czarna komedia „The Social Network” pojawi się w kinach w październiku. W pierwszej scenie zobaczymy wieczór 4 lutego 2004 roku, kiedy dziewczyna Zuckerberga Erica rzuca go w barze, mówiąc: „Przejdziesz przez życie sądząc, że dziewczyny cię nie lubią, bo jesteś geekiem. Tak naprawdę ty masz inny problem – jesteś dupkiem!”

Zuckerberg z filmu pójdzie następnie do akademika Harvardu, gdzie tej nocy, pod wpływem rozpaczy, alkoholu i przebłysku geniuszu stworzy kod. Algorytm zamienia bazę danych o studentach uczelni w serwis społecznościowy, który szybko staje się tak popularny, że niszczy serwery uniwersytetu.

Odtwórca głównej roli to Jesse Eisenberg, zaś przyjaciela Zuckerberga i współzałożyciela Napstera gra w filmie Justin Timberlake. W dalszej części zobaczymy, jak powstawał Facebook, a jego założyciel bezwzględnie traktował współpracowników. Reżyserem filmu jest David Fincher, który przyznał, że ekranowy Zuckerberg wypada jak „nieomal autystyczny łajdak”. [The Times]

podobne treści

  • wiater22

    oj, czekam na ten film:)

  • blabla

    lol co za gówno :D