news

Nieoczekiwany skutek uboczny awarii sieci Blackberry

Zagotowane serwery Research In Motion odcięły w ubiegłym tygodniu użytkowników smartfonów Blackberry od maili, wiadomości i Internetu. Media Zjednoczonych Emiratów Arabskich donoszą, że miało to jeden plus.

W takich miastach jak Abu Dhabi i Dubaj, gdzie aż roi się od posiadających Blackberry biznesmenów, w te dni odnotowano znacznie mniej wypadków. W Abu Dhabi było ich aż 40 procent mniej, zaś w Dubaju – 20 procent. Jak donosi gazeta „The National”, rzecznicy policji w obu miastach wiążą zwiększone bezpieczeństwo na drogach z awarią sieci Blackberry.

Generał Dahi Khalfan Tamim powiedział, że policja odnotowała „znacznie mniej wypadków spowodowanych przez młodych kierowców”. Dodał, że właśnie te osoby korzystają z usługi Messenger i często powodują wypadki, odwracając wzrok od drogi. „Wypadki, które są tym spowodowane bywają mniej lub bardziej poważne, ale czasami miewają także skutki śmiertelne”.

Policja w ZEA od kilku tygodni prowadzi kampanię zwracającą kierowcom uwagę na niebezpieczeństwo związane z korzystaniem ze smartfonów podczas prowadzenia aut. Ciekawe, że znalazła takiego sprzymierzeńca. [The National, BGR]

podobne treści