news

Niemiecki Amazon rozpoczął wysyłkę Kindle do Polski

Wygląda na to, że Amazon powoli otwiera się na polski rynek. Od dziś niemiecki oddział amerykańskiej firmy uruchomił wysyłkę czytników do Polski.

Od dziś na Amazon.de można zamówić czytniki bezpośrednio do Polski. Urządzenia mają doliczony 23 procentowy polski podatek Vat, a za przesyłkę niemiecki oddział pobiera opłatę rozpoczynającą się od 5,66 euro. Obecnie w tej ofercie kupić można pięć modeli czytników (Kindle 7, Kindle Paperwhite III, Kindle Paperwhite III 3G, Kindle Voyage i Kindle Voyage 3G), których ceny zaczynają się od 79,99, a kończą na 249,99 euro. Wszystkie dostępne dla polskich klientów modele są wersjami bez reklam.

Oferta niemieckiego oddziału Amazonu jest o tyle istotna, że do tej pory zainteresowani czytnikami firmy Polacy musieli korzystać z pomocy pośredników. Pomimo tego, że w naszym kraju znajdują się już centra logistyczne firmy, Amazon do tej pory nie zdecydował się na rozpoczęcie sprzedaży w Polsce. Czyżby ruch niemieckiego oddziału był swego rodzaju sondowaniem rynku?

Zdjęcie: Flickr/xsas

podobne treści