film

Niecodzienna opowieść o przyjaźni w Guantanamo Bay. Zwiastun Camp X-Ray

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun jednego z najcieplej przyjętych filmów na tegorocznym festiwalu w Sundance. Gwiazdą Camp X-Ray, dramatu osadzonego w realiach jednego z najstraszliwszych więzień na świecie jest Kristen Stewart, a zapowiedź październikowej premiery do zobaczenia poniżej:

 

Młoda kobieta dołącza do wojska, by być częścią czegoś większego, ważniejszego niż ona i pochodzenie z malutkiego miasta. Zamiast tego zostaje jej jednak przydzielona rola strażnika w więzieniu Guantanamo, gdzie jej zadanie wcale nie jest takie oczywiste i łatwe do wykonania. Otoczona przez wrogich dżihadystów i agresywnych współpracowników, nawiązuje kontakt z jednym z przetrzymywanych w więzieniu. Camp X-Ray to opowieść o dwójce ludzi po przeciwnych stronach barykady, która, pomimo przeciwności losu, nawiązuje znajomość, która zmieni ich oboje.

Obok Kristen Stewart (saga Zmierzch, Witamy u Rileyów) grają Peyman Maadi (Co wiesz o Elly, Rozstanie), Lane Garrison (Strzelec, serial Skazany na śmierć), John Carroll Lynch (Gran Torino, Wyspa tajemnic), Yousuf Azami (Ocalony, Adrenalina), Tara Holt (Victim, Sekrety małych mieszkań), Julia Duffy (Głupi i głupszy 2: Kiedy Harry spotkał Lloyda, Śniadanie do łóżka) i Joseph Soria (Szybko i wściekle, Adrenalina 2. Pod napięciem). Jest to pierwszy film reżysera/scenarzysty Petera Sattlera, a trafi do kin 17 października tego roku. Na razie nie ma planów dystrybucji w Polsce.

podobne treści