newssportvideo

Niebawem ruszy pierwszy w Polsce kanał telewizyjny poświęcony e-sportom

Pamiętacie Familiadę? Tak, tak, ten teleturniej, którego żaden z odcinków nie może obejść się bez co najmniej jednego czerstwego dowcipu wypowiedzianego przez Karola Strasburgera. Otóż firma stojąca za tą produkcją ogłosiła, że zamierza uruchomić pierwszy w Polsce kanał telewizyjny poświęcony wyłącznie e-sportom.

Spokojnie, od czasów pierwszych odcinków Familiady, które wyemitowane zostały w roku 1994, w spółce Astro S.A. wiele się zmieniło. Do tego stopnia, że firma postanowiła uruchomić osobny kanał telewizyjny, który będzie w całości poświęcony e-sportom. Kanał, o wdzięcznej nazwie E-SPORT, ma zajmować się głównie relacjonowaniem rozgrywek e-sportów oraz najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy typu talk-show, oczywiście również dotyczące gier. W ten sposób telewizja chce dotrzeć do szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda rozgrywki e-sportów w internecie.

Według planów już w pierwszym kwartale przyszłego roku ramówka E-SPORT ma być nadawana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale pierwsze programy zostaną wyemitowane jeszcze w tym roku. Niestety kanał trafi początkowo tylko do oferty sieci kablowych.

Pozostaje mieć też nadzieję, że komentatorzy nie zdecydują się brać przykładu z Karola Strasburgera.

Zdjęcie: materiały prasowe

podobne treści