krótka piłka

Niebawem premiera pierwszej wersji wirtualnego asystenta dla smartfonów BlackBerry

A więc jednak. Potwierdziły się doniesienia mediów informujących o powoli zbliżającej się premierze wirtualnego asystenta dedykowanego smartfonom BlackBerry. Kanadyjska firma zapowiedziała premierę jej własnego wariantu platformy przypominającej nieco Cortanę czy Siri.

Mimo, że projektanci nie podzielili się nazbyt wieloma informacjami na temat faktycznych możliwości systemu, czegoś jednak się o nim dowiedzieliśmy. Asystent BlackBerry będzie stanowić część OS-u w wersji 10.3 i będzie możliwy do aktywowania za pośrednictwem komendy głosowych. W jego wyposażeniu nie zabraknie zaś garści dość standardowych funkcji, który spodziewalibyśmy się właściwie w każdej aplikacji tego typu. Za jego pośrednictwem będzie można więc uruchamiać rozmaite aplikacje, wysyłać wiadomości i tweety, zapisywać krótkie notatki, przypomnienia czy modyfikować opcje smartfona.

Całość ma też ponoć na bieżąco uczyć się zwyczajów użytkownika i dzięki dostosowywać się w miarę upływu czasu do jego indywidualnych potrzeb. Miło. Niestety, póki co BlackBerry nie podzieliło się z nami pełnią informacji na temat przyszłych funkcji asystenta i nie ujawniło też chociażby przybliżonej daty jego możliwej premiery. Wiemy jednak, że pojawi się on na pokładzie nowego smartfona firmy – Passport.

No i cóż – w dobie powszechnej dostępności aplikacji tego typu obecnych w wyposażeniu najlepszych słuchawek konkurencji, utworzenie własnego asystenta dedykowanego swym produktom stanowiło właściwie coraz bardziej palący obowiązek Kanadyjczyków. Pomimo, że jego premiera nadejdzie zapewne odrobinę zbyt późno, na pewno pomoże smartfonom firmy w nawiązaniu równiejszej rywalizacji z rynkową konkurencją. Zobaczymy jak też będzie w rzeczywistości.

Źródło: Engadget.com

podobne treści