designnews

Nie zgadniecie, z czego powstał ten Steampunkowy karabinek plazmowy

Co zrobilibyście ze znalezionymi w domu: wyjątkowo starym krzesłem, karabinkiem na plastikowe naboje i odrobiną aluminium? Faustus70 postanowił nie wyrzucać ich na śmietnik, zamiast tego umieścił w sklepie Etsy zrobiony przy ich pomocy gadżet prosto z epoki steampunka.

Faustus70 oprawił oryginalny pistolet Neft N-Strike Barricade kawałkami drewna z „co najmniej 75-letniego krzesła”, które przymocował za pomocą ręcznie wycinanego aluminium. Efekt jego pracy, karabinek „Big Daddy”, widzimy na zdjęciu powyżej, zaś sklep Etsy oferuje nam możliwość kupienia go na własność.

Ten w pełni funkcjonalny, zasilany trzema bateriami AA karabinek kosztuje niemało, bo aż 300 dolarów, co po przeliczeniu da tysiąc złotych z doliczonym transportem. Steampunk steampunkiem, ale zainwestowanie w sprzęt do paintballa wydaje się być w tym przypadku lepszym pomysłem. [Etsy, Technabob]

podobne treści

 • zenek.czacha

  Co to qwa jest epoka steampunka? Kiedy ona zaistniała? Albo kiedy zaistnieje, lol ? :D

 • snajper16ps

  Nigdy takiej epoki nie było, ale jest to odmiana fantastyki. Tak jak cyberpunk. W wielu książkach i filmach oraz grach są przedmioty? kultura? tej „epoki” np. książka Mroczne materie, film powrót do przyszłości III, gra Syberia.

 • Anonim

  Taa … średniowieczny kowal by równiejsze i bardziej ozdobne te okucia zrobił, a co dopiero mówić o dziewiętnastowiecznych rzemieślnikach do którego steampunk się odnosi…
  Także żeby dać 300 dolarów za takie „dzieło” musiałbym być ślepy ;)