internetnewstablety

Nie zgadniecie, który tablet generuje 97% ruchu w Internecie

Najnowszy raport firmy Comscore przynosi wiele ciekawych informacji na temat wpływu urządzeń mobilnych na ruch w Internecie. Podział przebiega zarówno pomiędzy tabletami i smartfonami, jak i samymi systemami operacyjnymi: iOS, Androidem i resztą.

Comscore skupił się na działaniach internautów ze Stanów Zjednoczonych. Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że procent urządzeń mobilnych łączących się z Siecią stale rośnie, a to głównie dzięki zwiększonemu popytowi na smartfony i Tablety. Nie bez znaczenia jest też coraz większa ilość punktów z darmowym WiFi.

W sporządzonym przez Comscore rankingu wygenerowanego ruchu w Internecie bezapelacyjnie wygrywa iPad, który nie dosyć, że zostawił swoich tabletowych konkurentów daleko w tyle, to jeszcze wyprzedził minimalnie swojego mniejszego brata, iPhona. Tablet firmy Apple uzyskał w sierpniu odpowiednio: 97,2% wśród tabletów i 46,8% wśród urządzeń z systemem iOS (iPhone 42,6%).

Z taką pomocą iNternautów, końcowy wynik serfowania w Sieci nie mógł wyglądać inaczej: na pierwszym miejscu znalazł się system iOS z 43 procentami, na drugim miejscu Android z 34 i RIM z 15. W Europie, a zwłaszcza w Polsce podobne zestawienie z pewnością wyglądałoby zupełnie inaczej, a to dzięki cenom iGadżetów. A może tym razem operatorzy w Polsce zrobią nam niespodziankę i pójdą w ślady swoich kolegów z Wysp Brytyjskich? [raport Comscore, Wired]

podobne treści

 • jan

  Jak ja nie lubię takich tytułów artykułów! Pierwsza i wydająca się oczywistą jest myśl ze chodzi o iPada jako, że jest to zdecydowanie najpopularniejszy tablet. Więc ze zdziwieniem klikam w artykuł myśląc sobie, że może galaxy, może kindle, a tutaj ciekawa i wielce zaskakująca informacja ze iPad. Gratulację tytuł jak z WP i Faktu

 • roman

  Nie obwniaj janie innych za to, ze koncepcja ironii obca Ci jest.

 • Grrrr

  Generują ruch użytkownicy czy tablet sam z siebie?

 • tempo007

  „a to dzięki cenom iGadżetów. A może tym razem operatorzy w Polsce zrobią nam niespodziankę” a może nasze złodziejskie państwo zrobi nam niespodziankę? oficjalne ceny Apple iPad 2 16GB Wi-Fi:
  USA – 499$ (okolo 1580PLN)
  Polska – 2099 PLN
  co zawdzięczamy cłu (by żyło się lepiej)

 • wojtek

  taki mały szczegół, nie cło a VAT, ale odczucia mam identyczne.

 • tempo007

  @wojtek, w zasadzie I cło I vat…poniewaz czy z chin czy z USA na import obowiązuje cło… a zeby bylo wesolo…
  Netto = cena towaru plus cło
  brutto = netto *1,23 (+vat)
  więc cena ostateczna to :
  cena towaru+cło od towaru+vat od towaru + (uwaga) poniewaz vat jest naliczany po ocleniu… tak… zgadliscie Vat od cła !!, by zyło się lepiej….

 • lukasidus

  mały suplement, do wartości celnej dodaje się także np. koszty transportu, ubezpieczenia na czas transportu…

 • tempo007

  @lukasidus wybacz iz to pominalem, ale chcialem uniknac dlugih wyliczen. tak czy inaczej zanim cos elektronicznego spoza EU dotrze pod strzechy, panstwo nazuca duuuuzo opłat, zaraiając w efekcie dobre 2-3x wiecej niz importer/sprzedawcy, ofc marża sprzedawcy równiez jest opodatkowana VAT i podatkiem dochodowym płaconym przez sprzedawce :)

 • ChWHT

  W polsce obstawiam albo asus transformera albo ipad. Telefony to oczywiscie android po nim symbian dopiero ios. Prawda ceny bo gdyby ipad kosztowal troszkę mniej to bym mial go zamiast lekko niedopracowanego honeycomba. Jedyny minus brak flasha rozumiem procesory bateria ale potrzebuje bo pracuję we flashu.

 • teeeeen

  @tempo007 popraw jeżeli się mylę ale konkurencja też jest sprowadzana w większości zza granicy. Więc nie rozumiem jak się mają te twoje wyliczenia podatków od izabawek do tego zdania które zacytowałeś. Wszyscy płacą cła i podatki w Uni. Chodzi chyba o to że konkurencja ma jednak niższe ceny.

 • tempo007

  @teeeeen nie bez znaczenia jest łańcuch dystrybucji, apple jest bardzo zcentralizowane, podałem porownanie cen oficjalnych sklepow apple, -> sklep apple na polske sprowadza iZabawki z USA, porownaj proszę stawki celne dla Chin i USA, są one bardzo rozne w zaleznosci od kategorii towarow. Generalnie stawki cła na produkty sprowadzane z USA są sporo (nawet do 10x) wyższe.