news

Nie zakręcaj kranu

Alex Shane, który mieszka na łodzi, zauważył pewnej nocy, że w jego kuchni cieknie kran. Każdy, kto wie, jak cenna jest woda na łodzi, zrozumie, jak bardzo pan Shane się wkurzył. Tak się składa, że Alex zajmuje się wzornictwem przemysłowym, więc zaprojektował zawór, który zatrzymuje ciśnienie wody, kiedy się z niej nie korzysta. Nie chodzi o kran, tylko dodatkową nasadkę. Kran jest cały czas odkręcony, ale zawór blokuje ciśnienie:

The Faucet Gets Smart

Jak sądzicie, czy tego typu rozwiązanie sprawi, że nie będziemy marnować wody? Czy tylko nas wkurzy? Na przykład, zmywając naczynia, musielibyśmy za każdym razem trącać zawór, by woda znów zaczęła płynąć.

The Faucet Gets Smart

Alex sprzedaje swoją historię oraz chromowaną wersję zaworu za 29 dolarów na Amazonie. Alternatywnie, można pamiętać, by zakręcać wodę. [Brian Lam/giz]

podobne treści

 • wasdas

  „Na przykład, zmywając naczynia, musielibyśmy za każdym razem trącać zawór” Pozwolę sobie zauważyć iż jest blokada by można było umyć naczynia ! :) 1:0 dla czytelnika :P

 • krzicho

  Coś mi się wydaje, że ten krążek na pręcie jest właśnie do tego, żeby w razie potrzeby przesunąć go do góry i puścić wodę na stałe. Bardzo mi się podoba pomysł, jeżeli kiedyś zobaczę w normalnym sklepie, to pomacam i się zastanowię, czy sobie nie sprawić. Oczywiście zakładam, że do tego czasu potanieje, bo inaczej nici z zakupu.

 • krzicho

  No tak, teraz zobaczyłem filmik… super ten mój poprzedni komentarz :/

 • jurabos

  zaworek ma na pewno uszczelkę, ta też się kiedyś zużyje – wtedy będzie trzeba założyć nową nakładkę za 29usd, zamiast wymienić uszczelkę za 10 centów….
  Nie ma to jak wymyślić koło na nowo.