news

Nie uwierzycie, dlaczego Galaxy S i Tab nie otrzymają Androida 4.0

Samsung zdradził, dlaczego jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie i pierwszy poważny konkurent iPada nie otrzymają najświeższego mobilnego systemu operacyjnego firmy Google. Zdziwi was wytłumaczenie Koreańczyków.

Samsung nie planuje wypuszczenia Lodowej Kanapki dla Galaxy S i swojego siedmiocalowego tabletu, ponieważ nie pozwolą mu na to ich (gadżetów) ograniczenia sprzętowe. Ponoć są one zbyt mało wydajne by pociągnąć Androida 4.0 do spółki z interfejsem użytkownika o nazwie TouchWiz.

Każdego zorientowanego w urządzeniach Samsunga gadżeciarza musi to dziwić, ponieważ już od jakiegoś czasu wiemy o aktualizacjach wyposażonego w podobne do SGS-a bebechy Nexusa S. Samsung Galaxy S ma taki sam procesor 1GHZ Hummingbird oraz wystarczającą ilość pamięci RAM do poradzenia sobie z ICS-em.

Problemem zatem jest sam TouchWiz a nie sprzęt, na którym chodzi. Nexus S dobrze radzi sobie z Androidem 4.0 może właśnie dlatego, że darowano mu specjalny interfejs Samsunga i kilka innych zbędnych fajerwerków.

Co tan to posiadacze SGS-ów w Polsce? Chyba nie muszę pytać o to, czy wolelibyście mieć w swoim telefonie Androida 4.0 czy TouchWiza… [The Verge]

podobne treści

 • sds

  CM 9 na horyzoncie, można olać Samsunga.

 • dawid.dubanosow

  hahah są smieszni! nawet telefon z procesorem 600mhz i 128ramu nie ma problemów z ics bo jest on zoptymalizowany lepiej niż jaki kolwiek inny android, a oni pieprzą że się nie da. jak sie nie chce to sie nie da proste :>

 • boss134

  Do Dawid.dubanosow : masz na myśli takego lg GT 540 ? Techniczne rzecz biorąc to on nawet na 256 mn ram ale 128 jest zabrane na GPU :D

 • gree

  Mam ICS 4,0,3 na Galaxy S. I wcale się nie martwię tym,że Samsung nie da systemu. Odkąd mam Samsungi i tak bazuję na Cyanogenmodzie.

 • merida03

  Żałosne tłumaczenie żałosnej firmy.

 • prycabel

  Powiedzcie mi proszę w jakim programie aktualizuje się Nexusy? Dostałem właśnie na gwiazdkę Galaxy Nexusa i nie wiem gdzie w przyszłości będę go mógł aktualizować, aktualizuje się go w Samsung Kies jak Galaxy SII? Proszę o odpowiedz.

 • qrw

  @prycabel

  Google wcale nie udostępnia zewnętrznego programu do aktualizacji systemu jak np. Odin czy Kies. System aktualizuje się sam automatycznie przy połączeniu WIFI do internetu. Wejdź w ustawienia telefonu – Oprogramowanie – Aktualizacja systemu Android (lub coś podobnego). Teoretycznie wszystkie telefony a androidem powinny się tak aktualizować ale producenci (Samsung, HTC, SE) wolą wciskać swoje programy i nie puszczają aktualizacji Live na serwery Googla.

 • mivosz

  Akórat bodsajże od wczoraj każdy może sobie zaktualizować SGS przez kies na 2.3.6(jakoś tak). A co do tematu to po co mi touch TouchWiz? Podobniesz andek 4.0 jest piękny także WTF?