wtf

Nie udało się nakłonić do budowy Gwiazdy Śmierci, może uda się z deportacją gwiazdy popu

Pamiętacie jeszcze sławną petycję o budowę Gwiazdy Śmierci? Po tym jak 25 tysięcy Amerykanów poparło apel o zbudowanie bojowej stacji kosmicznej mogącej niszczyć całe planety, administracja Obamy podniosła do 100 tysięcy limit podpisów wymaganych do tego, by sprawą zainteresował się Biały Dom. Nie przypuszczali wtedy, ze już niedługo będą musieli zająć stanowisko w sprawie Justina Biebera.

Wygląda na to, że Amerykanie mają już dość młodocianego gwiazdora popu. Bieber, który pochodzi z Kanady, został niedawno aresztowany na Florydzie za jazdę „pod wpływem” bez ważnego prawa jazdy, miał też stawiać opór podczas aresztowania. Ostatecznie usłyszał jedynie zarzut jazdy bez ważnych uprawnień, ale dla Amerykanów miarka i tak się przebrała. Domagają się deportacji gwiazdora i unieważnienia jego zielonej karty.

„My, Naród Stanów Zjednoczonych czujemy, że jesteśmy źle reprezentowani w świecie popkultury. Domagamy się deportacji oraz cofnięcia zielonej karty Justinowi Biberowi, który jest niebezpieczny, lekkomyślny, destrukcyjny i nadużywa narkotyków. Nie tylko zagraża on bezpieczeństwu obywateli tego kraju, ale także ma fatalny wpływ na naszą młodzież. My, Naród, domagamy się usunięcia Justina Biebera z naszego społeczeństwa,” grzmi petycja złożona na stronach Białego Domu.

Administracja Obamy będzie musiała ustosunkować się do niej w jakiś sposób, ponieważ w ciągu tygodnia od pojawienia się petycji, zebrano już pod nią 200 tysięcy podpisów. Petycja złożona przez fanów Biebera, która wzywa Obamę do tego, by jednak nie deportować nastoletniego gwiazdora, została do tej pory poparta jedynie przez 3 tysiące osób.

Po upływie czasu, jaki jeszcze pozostał na zbieranie podpisów, Biały Dom odniesie się więc do prośby o deportację Biebera. A później prawdopodobnie znowu podniesie limit wymaganych podpisów, więc będzie jeszcze trudniej zebrać podpisy pod naprawdę ważnymi petycjami. Wot, demokracja w praktyce.

Zdjęcie: Flickr/NRK P3

podobne treści