news

Nie tylko e-dowód, czyli minister zapowiada wprowadzenie elektronicznego prawa jazdy

Niedawno informowaliśmy o planach wprowadzenia w Polsce już do marca przyszłego roku dowodów osobistych wyposażonych w warstwę elektroniczną, teraz minister cyfryzacji zapowiada także wdrożenie elektronicznego prawa jazdy.

Serwis Money.pl opublikował wywiad z obecnym ministrem cyfryzacji, Markiem Zagórskim. Wywiad, jak to wywiad, minister chwali się, co już udało mu się osiągnąć czy wdrożyć z zapowiadanych wcześniej rozwiązań.

Mowa między innymi o mDokumentach, czyli aplikacji, dzięki której swoją tożsamość potwierdzimy na przykład policjantowi za pomocą smartphone’a oraz uruchomionego pilotażowego programu mobilnych wersji legitymacji szkolnych oraz studenckich. To jednak co innego, niż e-dowód osobisty, który zacznie być wydawany od marca przyszłego roku, który ma działać w dużej mierze jak obecny podpis elektroniczny i pozwalać na uwierzytelnienie w usługach realizowanych online.

Minister Zagórski jednak na tym nie poprzestaje. W rozmowie z portalem podkreśla, że jego resort chciałby już od przyszłego roku zrealizować również projekt prawa jazdy w wersji elektronicznej.

„Pierwsze e-dowody wydamy w przyszłym roku. Mam nadzieję, że prawo jazdy w wersji elektronicznej także będziemy mieć w 2019 roku,” zapowiada minister cyfryzacji.

Zdjęcie: Flickr/www.holgersbilderwelt.de

podobne treści