news

Nie myj się, a pozostaniesz anonimowy

Skanery biometryczne, w których niektóre agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo pokładają wielkie nadzieje, nietrudno oszukać. Odciski palca i skany siatkówki są znacznie bardziej zawodne, niż sądzono.

Raport amerykańskiego National Research Council dowodzi, że proces starzenia ludzkiego ciała wystarcza, by oszukać skanery. Co więcej, wilgoć, tłuszcz i brud osadzające się na palcach w ciągu dnia wystarczą, by odczyt był nieprawidłowy.

Rozpoznawanie biometryczne: Wyzwania i Możliwości: Raport traktuje o szerszym zastosowaniu tej technologii i podnosi dwie kwestie: po pierwsze, rozpoznawanie biometryczne to niezwykle złożona technologia i jako taka powinna być traktowana. Po drugie, jest to z założenie technologia oparta na prawdopodobieństwie.

Wynika z tego, że nawet jeśli technologia i system, w ramach którego ona działa, funkcjonują bez zarzutu, nadal pozostaje niepewność i ryzyko popełniania błędów.

Konkluzja raportu jest następująca: specjaliści od zabezpieczeń powinni traktować bezpieczeństwo biometryczne jako technologię uzupełniającą. Obdarzenie jej pełnym zaufaniem jest błędem.

Potrzebna jest dodatkowa weryfikacja tożsamości, aby zapobiec pomyłkom wynikającym z zabrudzenia opuszek palców tym, w czym ostatnio maczaliśmy dłonie. [Jack Loftus/giz, New Scientist]

podobne treści

  • a

    brud się przez „u” pisze