news

Nie będzie napędu Blu-ray w Xboxie

Mamy kolejny powód do zmartwień dla osób, które marzą o optycznym napędzie w prawdziwego zdarzenia montowanym w ich ulubionej konsoli. Szef Xboxa w Wielkiej Brytanii powiedział, że stawia na materiał pobierany z Sieci, a nie płyty.

Stephen McGil powiedział w rozmowie z Xbox Achievements, że ludzie zdążyli się już przerzucić z dysków DVD na cyfrowy materiał w jakości pełnego HD 1080p, który jest ściągany oraz strumieniowany z Internetu. Innymi słowy: musi wam wystarczyć nasze Zune, zapomnijcie o Xboxie z napędem Blu-ray.

Plusem tego posunięcia będzie pozostawienie cen Xboxa na niezmienionym poziomie, z drugiej strony jednak, co mają powiedzieć posiadacze Neostrady i mieszkańcy krajów trzeciego świata? [Kat Hannaford/giz, Xbox Achievements, Thinq, zdjęcie: Niubie]

podobne treści

 • arciok

  Duma mu nie pozwala. Mam xboxa i twierdzę że BD to standard. W niedalekiej przyszłości BD wyprze DVD. Trudno przyznać się człowiekowi do przegranej wojny HD DVD – BD. Nadejdzie czas że wszystkich przerosi że źle myślał…

 • a

  na takim PSP Go to i moze zdaje egzamin – sciagniecie standardowej przecietnej gry to powiedzmy 500MB – i mozna to jakos przezyc (sciaganie kilkanasie minut na dosc szybki necie)

  ale pomyslcie teraz sciagac powiedzmy gre co obecnie zajmuje z 7-8GB (A W NOWYCH GENERACJACH KONSOL OBSTAWIAM ZE BEDZIE ZAJMOWAC lekko ponad 10GB!!)

  i to wszystko choc na necie wcale nie wolnym 2Mbit

 • tomasz.szkudlarek

  Caly MS, jak walczyl o HD-DVD to znajdywal argumenty za. Wszystko sie skonczylo jak przegral wojne o format. Z zadnego innego powodu.

 • ozgrozo

  Naprawde? Gdzie wy zliście na jakiej planecie? Od dawna było wiadomo że nie będzie BR do xboxa 360, bo co mieli by powiedzieć posiadacze konsoli wyposażonych w dvd? Wymieniać sprzęt? A może wychodziły by 2 wersje ażdej gry ? na BR i DVD? I don;t think so.