newssmartfony

Nexus S i Nexus S 4G wreszcie otrzymają Anroid 4.0, Ice Cream Sandwich

Portal Engadget donosi, że Google potwierdza aktualizację w najbliższych tygodniach oprogramowania smartfonów Nexus S i Nexus S 4G do swego najnowszego Androida 4.0.

Nie wiadomo na razie dlaczego wypuszczanie oficjalnego update’u dla obydwu urządzeń trwa już od tak długiego czasu. Jest to szczególnie dziwne, kiedy zwróci się uwagę na fakt, że i jeden i drugi – choć wyprodukowane przez koreański Samsung – są własnością Google, które jest przecież także twórcą Androida. Nexusy S i S 4G powinny zatem, idąc logicznym tokiem rozumowania, nie tylko znacznie prędzej otrzymać aktualizację, ale dostać ją jako pierwsze w ogóle. Tymczasem, użytkownicy Nexusów mogli zaopatrzyć się w Ice Cream Sandwich jedynie poprzez skorzystanie z tzw. custom ROM-u, czyli nieoficjalnej wersji OS-u, stworzonej przez ludzi niezwiązanych z producentami oryginalnego sprzętu lub oprogramowania.

A skoro już mowa o oficjalnych update’ach, to warto wspomnieć, że zrobiła nam się na nie spora moda. W ostatnich dniach pisaliśmy m.in. o Samsungu, aktualizującym do najnowszego Androida swój Galaxy S II oraz o HTC, które czyni to samo ze znacznie szerszą gamą smartfonów swego autorstwa.

Ciekawe, kto będzie następny.

[engadget, pocketnow]

podobne treści