sprzętWiadomości promowane

Nexus Q: Google Play na pokojach

Nexus 7 nie był jedynym urządzeniem pokazanym wczoraj przez Google. Nexus Q jest wycenianym na 299 dolarów set top boxem (właściwie to kulą), który streamuje treść z serwisów należących do Google. I wygląda jak broń zapomniana przez obcych.

W zasadzie jest to skrzyżowanie Google TV z gadżetem do smartphone’a. Nexus Q obsługuje się zdalnie przy pomocy telefonu lub tabletu z Androidem, który łączy się z urządzeniem za pośrednictwem Bluetootha. Po tym jak już zdobędziemy kontrolę nad naszym urządzeniem, Nexus Q podłączy się do wszystkich usług oferowanych przez Google (Google Play, Music, Google Play TV, YouTube) skąd będziemy mogli zasysać treść. Nie jest jednak powiedziane, że będziemy mieli pełną kontrolę nad na przykład naszą muzyką – Nexus Q ma być urządzeniem społecznościowym, więc na przykład playlistę tworzy się wraz ze znajomymi, którzy mają wpływ na to, jaka muzyka jest aktualnie odtwarzana.

Ciekawy pomysł. Rzeczą, która ogranicza „społecznościowość” odtwarzania w Nexusie Q jest zasięg twojego WiFi, więc każdy z obecnych na domówce może dodać coś od siebie do playlisty. Gorzej, że prawdopodobnie impreza skończy jako You-Tube party, ale to już problem użytkowników a nie Google.

Wewnątrz kuli Nexus Q znajduje się 1GB RAM, 16GB pamięci flash, czterordzeniowa Tegra 3 znana z Nexusa 7 i 25 watowy wzmacniacz, do którego można podłączyć dwa niewielkie głośniki. Urządzenie można także oczywiście podpiąć do telewizora.

Pytanie tylko czy ktoś kupi urządzenie, które pozwala tylko i wyłącznie na dostęp do serwisów Google.

[Nexus Q]

podobne treści