newssmartfonyWiadomość główna

Nexus 5 pojawił się w Google Play (na chwilę)

Premiera Nexusa 5 zbliża się wielkimi krokami. Co prawda Google oficjalnie nic na jego temat nie jeszcze powiedziało, ale i tak wiadomo, że coś się szykuje. Przynajmniej na Google Play, w którym wczoraj wieczorem się pojawił.

Oczywiście oferta dość szybko zniknęła z anglojęzycznego Google Play (niestety z Polski nadal nie można nawet zobaczyć tej części sklepu Google), ale i tak nie uszła ona uwadze internautów. Co prawda nie można było go zamówić, ani nawet otworzyć podstrony ze szczegółami oferty, to i tak wiadomo, że jego cena zaczynać będzie się od 349 dolarów za wersję wyposażoną w 16GB pamięci wewnętrznej.

Wygląda więc na to, że Nexus 5 będzie droższy od swojego poprzednika. Kiedy Google rok temu zaprezentowało Nexusa 4, za wersję 16 GB trzeba było zapłacić 299 dolarów, podczas gdy 349 dolarów kosztowała wersja 32 GB. Jeśli wierzyć wcześniejszym przeciekom, Nexus 5 również będzie oferowany w wersji wyposażonej w 32 GB pamięci wewnętrznej, więc można przypuszczać, że będzie ona o jakieś 50 dolarów droższa od tego, co można było wczoraj zobaczyć w Google Play.

Skoro Google przygotowuje już stronę, na której będzie można go zamówić, jego premiera jest już bliska. Jeśli wierzyć plotkom można spodziewać się jej w okolicach 28 października. Nexus 5 miałby zadebiutować jako pierwsze urządzenie wyposażone w Androida 4.4.

Zdjęcie: Engadget

podobne treści