smartfony

Nexus 4 jednak wspiera LTE. W pewnym sensie

Po premierze Nexusa 4 wiele osób narzekało, że smartphone, produkowany przez LG dla Google nie wspiera LTE. Okazuje się jednak, że w dość prosty sposób można włączyć w nim obsługę tego standardu przesyłu danych. Problem polega na tym, że będzie on działał tylko w niektórych krajach.

Wszystko zależy od częstotliwości, na jakiej w danym kraju funkcjonuje LTE. W przypadku Polski jest to 2600 MHz i 1800 MHz, czyli niestety próby zmuszenia Nexusa 4 do współpracy w tym zakresie, po prostu nie przyniosą u nas żadnego efektu. Zainstalowane w tym smartphone’ie podzespoły wspierają bowiem tylko częstotliwości LTE 1700MHz i 2100MHz – czyli dokładnie te, które wykorzystywane są w Ameryce Północnej.

Trzeba dodać, że nawet tam LTE w Nexusie 4 jest mocno „nieoficjalne”, ponieważ FCC nie zatwierdziło użytkowania tego urządzenia w tym standardzie przesyłu danych. Może to więc oznaczać, że Amerykanie dość krótko cieszyć się będą odkrytą niedawno funkcjonalnością Nexusa 4Google najprawdopodobniej wypuści łatkę, która zablokuje możliwość wyboru LTE.

Wygląda więc na to, że Google i LG, podczas projektowania Nexusa 4, zakładały początkowo pełne wsparcie dla LTE, ale zrezygnowały z niego z powodu ilości częstotliwości jakie wykorzystywane są na całym świecie. Ale oprogramowanie i podzespoły pozostały.

[AnandTech via The Verge]

podobne treści