biznes

Netflix oficjalnie debiutuje w Polsce

Dziś w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której Reed Hastings, CEO Netfliksa, ogłosił oficjalne uruchomienie polskiej wersji usługi.

Oczywiście Netflix dostępny był w Polsce już od początku roku, ale debiutował raczej cicho – bez dużej promocji, a przede wszystkim bez swoich flagowych produkcji. W ciągu ostatnich miesięcy Netflix rozszerzał jednak bazę seriali i filmów dostępnych w naszym kraju, przygotowywał tłumaczenia i wprowadził opłaty w złotówkach. Wreszcie uznał, że jest gotowy do oficjalnego startu w Polsce, czego efektem była wspomniana wyżej konferencja.

Jednocześnie w serwisie pojawiły się pierwsze rodzime produkcje, a firma rozpoczęła wdrażanie interface’u w polskiej wersji językowej do swoich aplikacji. Oczywiście na razie jeszcze nie wszystkie filmy i seriale będą dostępne wraz z polskim tłumaczeniem, ale z czasem ma się to zmienić. Stale zwiększać ma się też ilość dostępnych na naszym rynku treści – od momentu udostępnienia Netflixa w Polsce, czyli od stycznia tego roku, ich ilość podwoiła się.

Oficjalne zaangażowanie Netflixa oznacza nie tylko chęć pozyskania polskich seriali i filmów, ale może też oznaczać, że część nowych produkcji będzie także realizowana w naszym kraju. Jak podkreślił Hastings, Netflix produkuje już treści w Niemczech, Hiszpanii czy Japonii, „to naturalne”, że chciałby produkować również w Polsce. We współpracy z polskimi twórcami, których nazwisk jednak na razie nie chciał wymieniać.

podobne treści