filmnewsWiadomość główna

Netflix nakręci serial o Wiedźminie

Tego jeszcze nie grali. Netflix pochwalił się właśnie planami stworzenia serialowej adaptacji przygód Geralta z Rivii. Anglojęzyczna produkcja ma powstać pod czujnym okiem Andrzeja Sapkowskiego.

Kiedy Netflix wchodził na polski rynek, przedstawiciele firmy sugerowali, że łączy się to także z planami oparcia części produkcji amerykańskiej firmy w Polsce. I rzeczywiście, można powiedzieć, że coś takiego właśnie się wydarzyło. Jak poinformowano w komunikacie prasowym, firma podjęła decyzję o przygotowaniu nowej, anglojęzycznej wersji przygód Wiedźmina.

Producentami wykonawczymi serialu zostaną Sean Daniel oraz Jason Brown z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, która zrealizowała między innymi serial The Expanse, a pomagać im będą Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym.

Netflix już teraz planuje co najmniej kilka sezonów serialu, a co najmniej jeden odcinek w sezonie reżyserowany będzie przez Bagińskiego. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w rolę Geralta z Rivii, ale produkcja ma ruszyć już niebawem. Premiera pierwszego sezonu serialu o Wiedźminie odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Ilustracja: mat. promocyjne/CD Project Red

podobne treści