news

Netfilm: czasopismo tylko o platformach VOD

Na naszym rynku funkcjonuje już kilka czasopism, które zajmują się Minecraftem. Najwyraźniej jest na nie zapotrzebowanie. Ale czy będzie ono też na czasopismo zajmujące się tylko i wyłącznie platformami streamującymi seriale?

Trudno powiedzieć, ale koncern Bauer najwyraźniej uważa, że tak. Za jego sprawą już niebawem do polskich kiosków trafi magazyn Netfilm, który w całości poświęcony będzie filmowym i serialowym nowościom z platform Netflix, Showmax czy HBO GO. Pierwszy numer dwumiesięcznika Netfilm ma ukazać się w marcu 2018 i będzie kosztował 6,99 zł.

Jak głosi okładka, w pierwszym numerze będzie będzie można przeczytać o ponad 100 serialach, wśród których znajdować się będzie między innymi House of Cards, Opowieść podręcznej, Westworld, Black Mirror, Punishera, Altered Carbon,  czy Narcos.

Czy papierowe pismo dotyczące nowości VOD, który to format w ostatnich latach coraz bardziej podkopuje pozycję kina i klasycznej telewizji jest projektem przyszłościowym? Z jednej strony można powiedzieć, że w XXI wieku jest to projekt skazany na porażkę, wszak i tak dziś „wszystko” dzieje się w Sieci. Z drugiej strony, może to być sposób na skorzystanie z popularności platform VOD. Czas pokaże, czy skuteczny.

Ilustracja: materiały prasowe

podobne treści