news

Negocjacje ws. ACTA od początku miały być tajne!

​Z ujawnionych wczoraj przez rząd dokumentów dotyczących negocjacji w sprawie umowy ACTA jasno wynika, że od początku miały być one prowadzone w ścisłej tajemnicy przed społeczeństwem. 

W dokumentach, które od wczoraj krążą po sieci, można znaleźć wytyczne mówiące o tym, że wszelkie ustalenia pomiędzy stronami negocjującymi umowę ACTA nie powinny być udostępniane poza kręgi administracji publicznej, co uniemożliwi przeprowadzenie konsultacji społecznych tech dokumentów. Może to także spowodować niejasności w przypadku ewentualnego pojawienia się wniosku o ich udostępnienie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. 

Dokument datowany jest na 23 lipca 2009 roku. Całe szczęście, że rząd od tamtego czasu zdążył znowelizować ustawę o dostępie do informacji publicznej w taki sposób, by móc w każdej chwili odmówić dostępu do informacji, zasłaniając się „ważnym interesem państwa”. Problem, który trzy lata temu widzieli urzędnicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dziś już nie istnieje.

Ciekawe co jeszcze negocjują za naszymi plecami.

[ReferendumACTA]

podobne treści

 • ACTA

  Za naszymi plecami stawiam spisek by ceny ropy były zagraniem taktycznym by znikło 80% auto z drug wiec nie trzeba będzie autostrad.
  Będzie Acta wiec ceny paliw będą mogły skoczyć wyżej by opłacić prawa autorskie dla USA za to że ford stworzył podwaliny współczesnych fabryk samochodowych. :P

 • 11

  Żenujące!! To totalitaryzm!!!!!!! Precz z ACTA!!!

 • qwer

  cy niżej. niezły z ciebie actalfabeta

 • Anonim

  Akurat o ich tajności nie wiadomo od dzisiaj, w końcy o ACTA jako takim dowiedzieliśmy się z wikileaks.

 • detal

  Autor chyba nie wie na czym polegają negocjacje.

 • lasek

  heh, a ja mysle ze autor artykulu troche przesadza. Na moje wyglada to jak notatka sluzbowa dotyczaca samej umowy. Tak bywa jak trzeba zreferowac jakis dokument dla innych, ktorzy zazwyczaj tego nie czytaja w calosci. Przeczytajcie sami – logiczne prawda?