wynalazki

NEC zamieni przedramię w wirtualną klawiaturę

Jeśli znudziło się już wam pisanie na klawiaturze waszego urządzenia mobilnego, NEC ma już alternatywę. Jest to wirtualna klawiatura wyświetlana na przedramieniu.

Choć japoński gigant już od dłuższego czasu eksperymentuje z technologiami virtual i augmented reality, ich wysiłki raczej nie zaowocują lepszymi goglami przeznaczonymi dla graczy. Wszystko przez to, że NEC stara się wykorzystać zdobyte podczas tych eksperymentów doświadczenia do budowy urządzeń, które pomagać będą w pracy. Nie inaczej jest w przypadku innowacji o nazwie ARmKeypad.

ARmKeypad to wirtualna klawiatura rzutowana przez okulary augmented reality na przedramieniu użytkownika. Oprogramowanie okularów odczytuje jednocześnie lokalizację palców, dzięki czemu wiadomo jaki przycisk został „naciśnięty”. Jednocześnie specjalny zegarek, będący częścią zestawu, zbiera informacje na temat tego jak długo dany przycisk był „naciśnięty”, służy za punkt orientacji dla oprogramowania okularów oraz miejsce, w którym można zmieniać opcje wyświetlania klawiatury.

Według NEC, takie rozwiązanie mogłoby być stosowane na przykład przez pracowników zakładów produkcyjnych do wydawania komend urządzeniom albo wpisywania krótkich wiadomości. Głównie dlatego, że ma dużą przewagę nad systemami operującymi na zasadzie komend głosowych ponieważ może działać w głośnych środowiskach. Wirtualne klawiatury NEC nie zagoszczą więc raczej (na razie) na naszych przedramionach, ale japońska firma chce zacząć oferować t rozwiązanie odbiorcom przemysłowym już w przyszłym roku.

Zdjęcie: NEC

podobne treści