newsWiadomość główna

NEC LaVie Z najlżejszym ultrabookiem świata?

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że NEC planuje wypuszczenie na rynek „super-lekkiego” i „ultra-cienkiego” (bynajmniej nie sprzętowo) notebooka LaVie Z. Japońska firma wreszcie podzieliła się z nami datą premiery i specyfikacją tego (podobno najlżejszego na świecie) 13,3-calowego cacka.

Litowo-magnezowa obudowa LaVie Z w najgrubszym punkcie mierzy jedynie 14,9mm i bez problemu (nawet wraz ze swoją zawartością) mogłaby udawać latawiec. Serio. Notebook waży w całości zaledwie 0,875kg, co, przynajmniej według NEC, czyni go najlżejszym tego rodzaju urządzeniem na świecie. No, ale jak wiadomo – waga i wygląd to nie wszystko. Ultrabook dysponuje (zaskakująco dużym), 13,3-calowym ekranem o rozdzielczości 1600×900 pikseli, procesorem trzeciej generacji Core i5 Intela, 128GB-owym dyskiem SSD (lub, opcjonalnie, procesorem Core i7  i 256GB-ami pamięci SSD), 4GB RAM-u (DDR3), modułem Bluetooth, 720p kamerką i  zapewniającym do około 8 godzin nieprzerwanej pracy, nieznanym akumulatorem. Całość pracuje (przynajmniej na razie) pod kontrolą Windowsa 7 w Home Premium.

Za najtańszy wariant ultrabooka NEC LaVie Z trzeba będzie zapłacić około 1700 dolarów (za najdroższy jakieś $2000-$2100). Urządzenie zadebiutuje już 23 sierpnia w Japonii.

[engadget]

podobne treści