news

NBC i Time Warner obstają przy Flashu

Jak się okazuje, nie wszyscy chcą zrezygnować z Flasha dla Steve’a Jobsa. Time Warner i NBC Universal właśnie ogłosiły, że odtwarzacze na ich stronach internetowych będą wciąż działały właśnie na Flashu.

Według New York Post, firmy medialne uznały konwersję z Flasha na HTML5 za zbyt kosztowne przedsięwzięcie. Stwierdziły po prostu, że im się to nie opłaca, skoro Flash i tak działa na praktycznie wszystkich urządzeniach, z wyjątkiem tych produkowanych przez Apple.

Być może jednak chodzi o utarcie nosa Apple’owi. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka często z sukcesami naciskała na koncerny medialne by uzyskać to, co chciała. Teraz jednak, wraz z wejściem GoogleTV, koncerny mogą się czuć mniej uzależnione od firmy Jobsa.

Prawda jest jednak taka, że należące do Time Warner CNN już przekonwertowało większość najnowszych filmów ze strony internetowej na HTML5. A NBC też kiedyś opierało się przed wejściem na iTunes. Dziś już tam jest. Jak długo firmy teraz wytrzymają? [Adam Frucci/giz, NY Post]

podobne treści

  • groovemanager

    Wazne aby odtwarzacze w Juno, Traxsource, Trackitdown itp dzialaly na html5.