grynews

Nazwy własne dozwolone w Scrabble

Dotychczas nie można było używać w grze w Scrabble imion, nazwisk, nazw geograficznych, marek produktów i innych nazw własnych. Producent gry, firma Mattel, zmieniła jednak zdanie i pierwszy raz od 62 lat zmodyfikowała reguły Scrabble. 

Tłumaczy to chęcią włączenia do gry młodszego pokolenia. Czyżby chciała oderwać małe rączki od konsoli Wii? Dzięki nowym zasadom małolaty będą mogły śmielej konkurować ze starszakami. Mama i dziadek znają może słowa „ambiwalencja”, „idiosynkratyczny” i „cyklofrenia”, lecz zorientowana w trendach młodzież ma do wykorzystania „Jay-Z”, „N-Dubz” i „Gizmodo”.

Nie wiadomo, czy wersje Scrabble na Facebooka, iPhone i iPada zmienią zasady. Aha! Odtąd możecie używać w Scrabble słowa „G-I-Z-M-O-D-O”, lecz dostaniecie za to tylko 20 punktów. [Telegraph]

podobne treści

  • iphone3gs

    Nie wiem, śmiać się czy płakać ;)

  • slownik

    jeśli ktoś jest zainteresowany na stronie http://scrabblemania.pl można weryfikować poprawność dla literaków. scrabble mają mniej dopuszczalnych słów. mam nadzieje że się spodoba, spędziłem nad tym klika wieczorów (długich)