gryWiadomość główna

Naukowcy pracują nad stworzeniem holodecku


Pamiętacie holodeck ze Star Treka? Naukowcy z University of Southern California pracują właśnie nad stworzeniem czegoś takiego.
Choć trudno nazwać to pracą, biorąc pod uwagę, że aby testować swoje urządzenie napisali grę o nazwie Wild Skies (bardzo podobna do starego Skies of Arcadia; do tego stopnia, że powyższe wideo zmontowano z wykorzystaniem zdjęć właśnie z tej gry), w którą grają w godzinach pracy.

By stworzyć wrażenie pełnego uczestnictwa w grze urządzenie wykorzystuje okulary 3D Oculus Rift.  Kontrolery Razer Hydra Sixense dostarczają informacji o ruchu ciała gracza i komendach wydawanych przez niego a PlayStation Move śledzi ruchy jego głowy. Ich holodeck wyposażony jest nawet w wiatraki, które uruchamiają się kiedy użytkownicy prowadzą w grze pojazd.

Testowa gra nie ma co prawda najlepszej grafiki, ale w końcu nie o to chodzi w tym projekcie. Pomysłodawcy zamierzają zaprezentować go najpierw na lokalnych, amerykańskich targach gier komputerowych.

„Rozmawialiśmy już z kilkoma dużymi graczami, takimi jak Microsoft i Disney Imagineering, jest wiele kierunków, w których możemy rozwijać nasz pomysł – wszystkie równie ekscytujące,” mówi James Iliff, osoba odpowiedzialna za projekt.

Możliwe więc, że w najbliższej przyszłości partyjka pokera z porucznikiem Data i profesorem Hawkingiem będzie możliwa. Choć raczej nie w domowym zaciszu, ponieważ holodeck, jak to holodeck, jest całkiem spory.

[Eurogamer via The Verge]

podobne treści