naukanews

Naucz się ponad 20 języków dzięki jednej aplikacji na iPada

Rosetta Stone jest popularnym brytyjskim programem do nauki języków, który teraz pojawia się w formie nowej aplikacji na tablet Apple. Wersja na iPada nadal różni się jednak od pecetowej. Brak w niej kilku języków oraz ćwiczeń z kompozycji tekstów pisemnych.

Brytyjski portal wiedzy Rosetta Stone oferuje m.in. naukę angielskiego, polskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, greckiego, rosyjskiego, arabskiego, chińskiego, japońskiego, hindi i urdu. Program nauczania każdego języka jest podzielony na pięć poziomów po cztery lekcje, z których każda zabiera 6-10 godzin.

Od pierwszego slajdu jesteśmy zachęcani do powtarzania wszystkiego za lektorem, a jedyny kontekst to obrazki towarzyszące tekstowi – brak więc wyjaśnień w innym języku. Jak widać, program stara się naśladować metodę „total immersion”, czyli doświadczenie nauki języka podczas pobytu w innym kraju i konieczności reagowania w prawdziwych sytuacjach. Na stronie czytamy, że zdobywamy wiedzę naturalnie, podobnie jak dziecko uczące się pierwszego języka od otoczenia.

Oczywiście im dalej, tym tempo się zwiększa, pojawia się mniej podpowiedzi i więcej nowego słownictwa i struktur.

Niestety, dostęp do aplikacji jest darmowy tylko dla osób, które wykupiły standardowe oprogramowanie Rosetta Stone warte kilkaset złotych. [App Store]

podobne treści