ciekawostkifoto

Natura w powiększeniu nie jest już taka piękna…

Zdjęcia nadsyłane każdorazowo na kolejne edycje konkursu Nikon Small World nie przestają mnie zdumiewać. Co więcej – tegoroczne dzieła są chyba jednymi z najbardziej imponujących, jakie miałem okazję zobaczyć. Zwycięzca całego przedsięwzięcia zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu, a my tymczasem możemy wspólnie obejrzeć kilka konkursowych fotografii.

Mrówki

Fotograf: Geir Drange

Nie wiem czy odnosicie podobne wrażenie, ale te mrówki wyglądają trochę jakby zostały wygenerowane za pomocą komputera. Są tak wypełnione detalami, że wydaje się to wręcz nierealne. No, ale tak oczywiście nie jest. Są prawdziwe i wcale nie jestem pewien czy chciałem wiedzieć jak rzeczywiście wyglądają. Blah.

Jaja motyla na jemiole

Fotograf: David Millard

Nie, wcale nie wybrałem tego zdjęcia ze względu na jego dziwaczny tytuł. Z początku myślałem, że to rodzaj jakiegoś grzyba, ewentualnie maleńkiej rośliny, ale – jak widać – bardzo się pomyliłem. Całkiem urocze, prawda?

A na deser: Domowy Pająk

Fotograf: Harold Taylor

No i ten, tego… mam nadzieję, że właśnie nie spożywacie jakiegoś posiłku. Pająki z bliska to zdecydowanie jedno z największych okropieństw tego świata. Po prostu – fuj. I to przez duże F.

Powyższy tercet to oczywiście jedynie niewielka część konkursowych zgłoszeń. Więcej fotografii możecie zobaczyć już teraz na PopSci.

[PopSci, Nikon Small World]

podobne treści