designnews

Naszyjnik, który ukryje cię przed kamerami monitoringu

Biżuteria opracowana przez studentów Programu Technologii Interaktywnych
na Uniwersytecie Nowojorskim to namiastka czapki niewidki. Nosząc ten naszyjnik, jesteśmy widoczni dla ludzkiego oka, ale trudno utrwalić nasz wizerunek na obrazie cyfrowym.

Biżuterię wyłożono LED-ami na podczerwień, które powodują efekt flary w obiektywie wycelowanej w noszącego kamery cyfrowej. Na filmie rysy naszej twarzy powinny być rozmazane. Naszyjnik nie jest najpiękniejszy, ale nie rzuca się też w oczy. Zupełnie nie widać, że wydziela światło. Jest zasilany bateriami.

Benji Canning-Pereira i Matthew Tennie nie wyjaśniają tylko, kto im zlecił wykonanie takiego projektu. I który bank/sklep z biżuterią zamierzają obrabować. [ITP]

podobne treści

 • tyhfd

  I filtr podczerwieni do kamer monitoringu
  i możecie sobie nasrać do ryja z tym projektę

 • Andrzej Skrzypczak

  Może i można założyć filtr podczerwieni, ale zauważ, że sporo kamer monitoringu musi działać także po ciemku, a wtedy oświetlenie zapewniają wbudowane w kamery… diody IR…

 • kierowca.bcde

  @tyhfd
  Co zrobić i gdzie, to nieistotne. Najważniejsze, że ty już nie musisz tego robić, bo już ktoś ci to zrobił. Nie do ryja, ale też do głowy. Jestem o tym przekonany, bo jak TRZEBA MIEĆ NASRANE WE ŁBIE, ŻEBY NAPISAĆ „PROJEKTĘ”??