newstablety

Nareszcie – Acer zaprezentował pierwszy, 8-calowy tablet z Windowsem 8

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Po kilku miesiącach oczekiwania, pierwszy, 8-calowy tablet z Windowsem 8 na pokładzie – Acer Iconia W3 – w końcu doczekał się swojej oficjalnej premiery.

Choć nie jest to oczywiście żadną regułą, w tym wypadku w zasadzie wszystkie przedpremierowe plotki i spekulacje okazały się prawdziwe. Urządzenie dysponuje niedużym, 8,1-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, nie najgorszym, dwurdzeniowym procesorem Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,8 GHz, 2 GB-ami RAM-u, pakietem złącz micro HDMI, USB 3.0 i Thunderbolt, dwiema 2-megapikselowymi kamerkami oraz baterią zapewniającą ponoć do nawet 8 godzin bezproblemowej pracy z tabletem. Najogólniej mówiąc – szału nie ma. Na plus urządzenia przemawia na pewno darmowa obecność pełnowymiarowego pakietu Microsoft Office & Student 2013.

Sam tablet zdaje się aspirować do miana „małego laptopa”, który przebija konkurencyjne oferty przede wszystkim w zakresie ponadstandardowej mobilności (pomijając wyposażenie, jakość wykonania sprzętu pozostawia ponoć sporo do życzenia). Niestety – czyni to dość pokracznie, bowiem do zestawu (zapewne za dodatkową opłatą) dołączono… pełnowymiarową klawiaturę, przystającą rozmiarem co najmniej do 13-calowych laptopów. Coś mi się wydaje, że zwykły netbook dalej będzie stanowić dużo bardziej wygodną alternatywę.

Urządzenie powinno ukazać się na rynku jeszcze przed końcem czerwca tego roku i w zależności od wersji będzie kosztować od 329 (32 GB) do nawet 379 euro (64 GB).

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści