news

Naprawione skrzydło

Zgodzilibyście się lecieć samolotem, w którym skrzydło naprawiono taśma
przylepną? Wygląda na solidną, ale co jest pod spodem? Ciekawe, jakie to uczucie, zorientować się, że lecimy rozklekotanym rzęchem naprawianym przez partaczy dopiero po oderwaniu się samolotu od ziemi.

Niektórzy powiedzieliby, że nie ma sprawy, ponieważ taśma trzyma mocno. Sprawdziła się wszakżeż w wielu innych sytuacjach. Pytanie brzmi: czy w ten sam sposób naprawiono usterki w silnikach tego ameryksńkiego samolotu?

Baczny obserwator dostrzeże jaśniejszy ślad dookoła taśmy, który sugeruje, że skrzydło było wcześniej naprawiane w podobny sposób.

To jednak nic, zobaczcie, jak się lata w Chinach:

Photos of plane fixed with tape arouse concern
Zdjęcie nadesłał „China Daily” pasażer samolotu linii Kunming Airlines tydzień temu. Widać dobre patenty szybko zyskują międzynarodową popularność.
[Jesus Diaz/giz, China Daily]

podobne treści

 • gid

  nie ma to jak gafer (taśma klejąca)

 • nie

  Ten jaśniejszy ślad jest wynikiem odtłuszczenia, czyszczenia. Drobne uszkodzenia poszycia naprawia się doraźnie specjalną taśmą – i uwierzcie mi, nie jest to jakaś sensacja.

 • falkowski.jj

  Leciałem kiedyś boeingiem 737 linii Tunisair i mieli podobną taśmą zaklejony niewielki fragment skrzydła. Nic strasznego, taśma ta to zresztą raczej nie jest pierwsza lepsza izolacyjna z castoramy – w przeciwnym przypadku wątpię, że ktokolwiek dopuściłby te samoloty do eksploatacji.

 • fatluk

  Jest to profesjonalna taśma dekarska używana do uszczelniania dachów jest mocna i trwała. Zrobili błąd że nie pomalowali jej na ten sam kolor co skrzydło .

 • Anonim

  Super, niedługo poszczególne części samolotu będą trzymali sami pasażerowie.

 • biuro

  Co ma wisiec nie utonie

 • nnn

  Majsterklajster.