gadżety

Nano Nails – paznokcie i rysiki w jednym

Muszę się przyznać, że ilekroć widzę kobietę z długimi paznokciami, która obsługuje smartphone’a, przechodzą mnie ciarki po plecach. Bynajmniej nie dlatego, że akt drapania paznokciami po ekranie dotykowym jest dla mnie w jakiś sposób pociągający – raczej kojarzy mi się z darciem paznokciami o tablicę. Na szczęście na ten problem też znaleziono rozwiązanie.

Nano Nails są sztucznymi paznokciami zaprojektowanymi w taki sposób, by poza upiększaniem kobiecych dłoni, służyć mogły jednocześnie jako rysiki na ekranach pojemnościowych. Generalnie niby nic, ale przynajmniej stukanie paznokciami po ekranach zacznie przynosić jakiś skutek. Pomysłodawcy planują sprzedawać je w pakietach po cztery lub sześć sztuk za około 10 dolarów. Sztuczne paznokcie przystosowane do obsługiwania ekranów pojemnościowych będzie można założyć samemu lub u kosmetyczki.

Projektantka „Sri” Vellanki, już wcześniej interesowała się rysikami, które można było nosić na palcach, ale Nano Nails są chyba pierwszym rysikiem w formie sztucznych paznokci. Nano Nails mają pojawić się na amerykańskim rynku w okolicach maja.

podobne treści