news

Najwygodniejsze potrawy do jedzenia przed komputerem

Oczywiście lepiej spożywać posiłki przy stole, skupiając się na
jedzeniu, relaksując się i dokładnie przeżywając. Ok, a teraz minsonda:
kto odchodzi w biurze od komputera, by zjeść kanapkę lub wypić kawę? I wszystko jasne.

Prawda jest taka, że często podjadamy coś nad klawiaturą, nawet jeśli czasem odchodzimy od biurka, by podgrzać i zjeść porządny obiad. Powodów jest wiele: brak czasu, niewielka biurowa kuchnia, lenistwo.

Czytelnicy Lifehackera wypowiedzieli się na temat potraw, które najbardziej się nadają do spożywania przy stanowisku pracy. Ważnym kryterium była możliwość zjedzenia dania bez obsypywania klawiatury okruchami i wysmarowywania tłuszczem.

  • Wrapsy i Burritos, kanapki i wszystkie wariacje na ich temat sprawdzają się znacznie lepiej niż potrawy w kawałkach na talerzu.
  • Steki, pierś kurczaka i szynka.Te rodzaje mięsa uratują klawiaturę przed zatłuszczeniem, pod warunkiem, że nie obtoczymy potrawy w sosie.
  • Warzywa i owoce są nie tylko zdrowe, ale i się nie lepią. Szczególnie te mniej soczyste.
  • Sałatki, oprócz tych ociekających sosie.
  • Ziemniaczane puree zamiast ryżu na pewno się nie rozsypie.
  • Płatki śniadaniowe spożywane dużą łychą z szerokiego kubka.
  • Napoje w kubkach podróżnych nie rozleją się, nawet gdy ktoś je potrąci. Może to uratować klawiaturę przed katastrofalnym spotkaniem z lepką słodzoną kawą.

Podsumowując, sprawdzają się potrawy, do których nie trzeba używać sztućców, potrawy w dużych kawałkach i wszystko, co jest suche, ale się nie kruszy.

Niezależnie od rodzaju posiłku, do utrzymania czystości przydadzą się trzymane pod ręką chusteczki i chowana klawiatura:

Podczas posiłku, wystarczy schować klawiaturę pod blatem, a na pewno nie wylądują na niej żadne kawałki pożywienia. Osoby, które nie posiadają takiej klawiatury, mogą korzystać z plastikowej nakładki na klawiaturę. Nie należy tak jednak robić z klawiaturami laptopów, które mają tendencję do przegrzewania się.

Najlepiej oczywiście odchodzić na posiłki do przeznaczonego do tego pomieszczenia i spędzać przerwę na miłej pogawędce ze współpracownikami. Jednak jeśli nie macie takiej możliwości tudzież chęci, uważajcie na wysokie kubki z kawą! [zdjęcia: Kevin Marsh, Mo Riza, David Masters, Mr. T in DC, CTD 2005]

podobne treści