foto

Największy McDonald’s na świecie na Olimpiadę w Londynie

Od 27 lipca do 12 sierpnia 2012 roku w stolicy Wielkiej Brytanii odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie. O zawodników zadbają dietetycy i najlepsi kucharze, a co będą jeść kibice, wolontariusze i turyści?

McDonald’s szacuje, że w olbrzymiej restauracji, którą sieć postawi w Londynie na 6 letnich tygodni, codziennie jadać będzie 71,5 tysiąca amatorów fast-foodów. Widoczna na wizualizacjach tymczasowa jadłodajnia zatrudni 2 tysiące pracowników. Odpowiedzialni za projekt szacują, że w czasie funkcjonowania restauracja wyda 60 tysięcy Big Maców oraz 180 tysięcy kartoników z frytkami. Przestronne wnętrze pomieści 1500 gości.

Obecnie największy McDonald’s świata, mieszczący się w Orlando na Florydzie, będzie musiał na pewien czas rozstać się z tym zaszczytnym tytułem. Odzyska go jednak po Igrzyskach.

W Warszawie też stanie w tym roku tymczasowy McDonald’s na czas Euro 2012. Będzie mniejszy od londyńskiego, ale nie mniej zorientowany na obsługę kibiców. Restaurację zaplanowano na Placu Defilad, naprzeciwko pierwszego McDonald’sa w Polsce. Ma wydawać 5 tysięcy posiłków dziennie. [Eater, FoodBeast , grafiki: McDonald’s na Flickr]

podobne treści